Návrh, projekce a realizace počítačových sítí

Základním stavebním kamenem pro správnou a spolehlivou funkci Vaší IT infrastruktury je vhodně navržený kabelážní systém. A návrh správného řešení, které bude vyhovovat Vašim požadavkům, pro Vás připravíme se spolupracujícími odborníky…

Instalace sítí, strukturovaný kabelážní systém

Základním stavebním kamenem pro správnou a spolehlivou funkci Vaší IT infrastruktury je vhodně navržený kabelážní systém. Prakticky se jedná o kabelové propojení „základny“ s jednotlivými pracovišti (zásuvkami), to v tom jednodušším případě. Pro rozsáhlejší sítě je využívána architekutra podružných rozvaděčů (základen) propojených například optickými kabely. Strukturovaná kabeláž pracuje se všemi známými (standardizovanými) přenosovými protokoly. To znamená, že bez jakéhokoli omezení můžete měnit nebo inovovat všechny informační technologie a samozřejmě používat zařízení libovolného výrobce, zásuvka může být připojena buď k počítačové síti nebo k telefonní síti. Určení zásuvky lze kdykoliv jednoduše změnit a není přitom nutný zásah do instalace. Výhodou strukturované kabeláže je její univerzálnost a bezpečnost. Pokud se přeruší jeden kabel, ovlivní to pouze funkčnost stanice připojené k danému kabelu, na ostatní přípojná místa nemá taková závada vliv.

Kategorie, co to je a kterou zvolit…

Problematika šířky pásma versus přenosové rychlosti vzhledem k praktickému použití… ne, nebojte se, žádné technické detaily. Praktická stránka věci je v základu jednoduchá, volba je závislá na předpokládaném využití Vaší sítě:

•  kategorie 5E s přenosovou rychlostí až 1 Gbit/s (šířka pásma 100 MHz) - nejekonomičtější systémy, zcela vyhovující běžnému provozu počítačové sítě (sdílení souborů, jednoduché aplikace)

•  kategorie 6A s přenosovou rychlostí až 10 Gbit/s (šířka pásma 500 MHz) - „nadčasové” řešení s morální životností 15 až 20 let

„Základna” aneb hlavní rozvaděč / rack

Rozvaděč tvoří srdce strukturovaného kabelážního systému. Je osazen propojovacími panely a dalším příslušenstvím pro snadnou orientaci pro případ pozdějších změn. Dále zde jsou umístěny například servery Vaší sítě a aktivní prvky, které zabezpečí „dopravu” dat od serveru k Vašemu počítači. Vlastní návrh včetně doporučení potřebného vybavení záleží na náročnosti a rozsahu instalace.

Zásuvky / přípojná místa

Zásuvky je možné instalovat v mnoha provedeních. Mohou být v jednoduchém provedení nebo jako dvojzásuvka (pro přípojení počítače a například telefonu), u některých výrobců dokonce jako trojzásuvka. Rámeček a kryt pak může plně odpovídat již použitým prvkům, například výrobci a typu zásuvek a vypínačů 230 V. Tedy alespoň ve většině případů… Všichni renomovaní výrobci elektroinstalačního materiálu mají k dispozici právě takové kryty, které je možné osadit přípojným místem (modulem) nejznámějších výrobců prvků strukturované kabeláže tak, aby byl dodržen architektonický záměr a zásuvky nepůsobily jako rušivý element v interiéru…

Kabely

Primárním médiem pro připojení zásuvek uvnitř budov je čtyřpárový kroucený kabel (4×2×0,5). Všechny typy kabelů používané pro strukturovanou kabeláž lze dodat ve standardním provedení (PVC plášť), případně v bezhalogenovém provedení (kabely LSOH a LSFROH).

Hardware

Součástí kvalitní IT infrastruktury jsou i kvalitní počítače, aktivní prvky, zálohovací systémy a další „železo”. Spolupracujeme s většinou významných distributorů a dovozců, máme zkušenosti i s přímým dovozem nejen ze zámoří. Výsledkem je pak nikoliv nejnižší, ale zcela jistě nejvýhodnější cena. Z individuální nabídky, právě pro Vás, Vám pomůžeme vybrat právě to řešení, které bude plně odpovídat Vašim požadavkům.

Tolik stručný úvod…

Na základě Vašeho požadavku navrhneme vhodné řešení ve spolupráci s renomovanou společností, která je držitelem certifikátů několika renomovaných výrobců (SchrackNET, Panduit, Nexans, Solarix). Samozřejmostí jsou variantní řešení s ohledem na cenu a perspektivní využití systému strukturované kabeláže. Zavolejte, napište nám… a další aktivitu již přenechte nám.

Novinky


Redesign našich stránek
Spustili jsme zcela jistě mnohem obsažnější a přehlednější verzi našich internetových stránek.

 


Poradíme.cz
Práce na novém enginu e-shopu postupují mílovými kroky. Zapracovány jsou nové vychytávky, aby bylo ovládání elektronického obchodu uživatelsky ještě jednodušší, přímočaré.

 


Plastická chirurgie
Spuštěn koncept webových stránek k připomínkování ze strany klienta.

 


Manuální-fyzioterapie.cz
Spuštěna ostrá verze webových stránek včetne jednoduchého administračního rozhraní.

 

Naše služby OUTSOURCING IT

picture

Levnější, spolehlivější řešení. Nezávislé na vlastních zdrojích. Jednoduše bez starostí.
Poptejte i nás!

Feel IT by FEELER! Feel it!

Rádi odpovíme Vaše dotazy, pomůžeme s řešením problému. Rychle a ZODPOVĚDNĚ!

E-Mail: mail@feeler.cz